• REKRUTACJA DO KLASY SPORTOWEJ

• REKRUTACJA DO KLASY IV SPORTOWEJ – PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Informujemy Państwa, że rozpoczynamy rekrutację uczniów klas trzecich do oddziału sportowego klasy czwartej na rok szkolny 2024/2025 o profilu piłka nożna ( chłopców).

Do wyżej wymienionej klasy zapraszamy chłopców klas III charakteryzujących się wysokim poziomem sprawności fizycznej i bardzo dobrym stanem zdrowia.

Starając się o przyjęcie do oddziału sportowego klasy czwartej należy:

• złożyć wniosek ( dostępny na stronie internetowej naszej szkoły);
            • posiadać bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej*);
            • uzyskać pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danym oddziale.

W przypadku większej liczby kandydatów spełniających wymienione warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej.

Kolejność testów:

1. Szybkość,
            2. Próba mocy ( skok w dal z miejsca),
            3. Technika specjalna ( prowadzenie piłki),
            4. Technika specjalna ( strzał),
            5. Gra: - ocena umiejętności w 4 obszarach : Zaangażowanie w grę w ataku, zaangażowanie
              w grę w obronie, współpraca z kolegami, decyzyjność ( podania, strzał, drybling)

Terminy testów:

Test sprawności motorycznej     11 marca 2024r. ( poniedziałek) godz. 17.00

Miejsce: obiekty sportowe ul. Edukacji 7

Test sprawności specjalnej          12 marca 2024r. ( wtorek) godz. 17.00

Miejsce: obiekty sportowe ul. Edukacji 7

*) Uczniowie przystępujący do testów sprawności muszą posiadać zaświadczenie lekarskie o dobrym stanie zdrowia.

O przyjęciu do oddziału sportowego decydować będą wyniki uzyskane na testach sprawnościowych oraz dopełnienie wymogów formalnych tj. dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów ujętych
            w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Tychy dotyczącym rekrutacji do oddziałów sportowych klas czwartych.

Rodziców zainteresowanych nauką w oddziale sportowym zapraszamy na spotkanie organizacyjne
            z dyrektorem szkoły oraz przedstawicielem Klubu KP GKS Tychy w dniu 12.02.2024r. /poniedziałek/
            o godz. 18.30 do dużej sali multimedialnej ( na Stadionie ) ul. Edukacji 7.