• BIBLIOTEKA

PO WIEDZĘ,
        NA ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE,
        PO NOWE ZAINTERESOWANIA,
        PO COŚ, CZEGO MOŻE JESZCZE NIE ODKRYŁEŚ…..

Imprezy cykliczne:

• Pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych
        • Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
        • Spotkanie z przedstawicielami tyskiego hospicjum
        • Spotkania z pisarzami dla dzieci
        • Udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom
        • Prowadzenie zajęć z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej dla uczniów SP 18
        • Prowadzenie zajęć dla dzieci z przedszkola nr 18 i 19
        • Prowadzenie Koła Miłośników Literatury i Sztuki oraz koła dziennikarskiego
        • Organizowanie wycieczek do: Radia Katowice, Telewizji Katowice, Biblioteki Śląskiej, Teatru Małego

Ilość dostępnych książek – 8064.
        Prenumerata – 11 tytułów dla dzieci i nauczycieli.
        Zapraszamy do biblioteki i czytelni w godzinach:biblio

PONIEDZIAŁEK 8.00 – 15.00
        WTOREK 8.00 – 15.00
        ŚRODA 8.00 – 15.00
        CZWARTEK 8.00 – 15.00
        PIĄTEK 8.00 – 15.00

W  roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Otrzymaliśmy 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych. Dzięki temu zakupiliśmy 896 książek do biblioteki szkolnej. O trafności zakupu świadczy znaczny wzrost czytelnictwa wśród uczniów.

W roku szkonym 2023/2024 szkoła również miała możliwość skorzystania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem Programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Za pieniądze z Programu biblioteka szkolna zakupiła książki, które nie są podręcznikami.
        Realizując poszczególne wytyczne programu nauczyciele szkoły we współpracy z bibliotekarzami zaplanowali wiele inicjatyw promujących czytelnictwo, które rozwiną kompetencje czytelnicze uczniów i indywidualne zainteresowania, a także wyrobią i pogłębią u uczniów nawyk czytania.

KĄCIK INTERNETOWY

Kącik internetowy stanowi ważny element w procesie dydaktycznym i wychowawczym szkoły. Umożliwia rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną przez uczniów i nauczycieli. Daje możliwość prowadzenia różnorodnych zajęć dydaktycznych.