• FERIE !!!

• W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych na terenie województwa śląskiego realizowana będzie wojewódzka akcja „Bezpieczne Ferie' 2024”. Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjnoedukacyjnej, w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Uczniowie, dbajcie o siebie, cieszcie się zimowym szaleńtwem, wykorzystujcie nieprzychylną aurę do doskonalenia siebie, poznania nowych znajomych, rozwijania osobowości i trochę wypocznijcie. Bo po feriach ruszamy pełną parą z edukacją.

• KARNAWAŁ

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W tym dniu od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Klasy starsze bawiły się przy muzyce tańców dyskotekowych. Miło, że życie szkolne pozalekcyjne wraca do normy. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów i słodkiego poczęstunku i wspólne uczestnictwo w karnawale.

• DZIEŃ PIŻAMOWY

• Dla wielu chorych, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To standardowe ubranie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi .  Ale jak ono jest cenne, poznajemy dopiero w chorobie. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniamy nasze codzienne ubranie w piżamę. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, żabkii inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki. Oczywiście niecodzienny ubiór trochę odbiegał od regulaminowego stroju ucznia opisanego w Statucie szkoły. A było to 18 stycznia. Realcję foto można obejrzeć na fb.

• Cyfrowy Uczeń

• Kilka tysięcy nowych tabletów i czytników Kindle trafi do szkół: to efekt wspólnej akcji Amazon i Związku Cyfrowa Polska. Jak przekonują organizatorzy, stawką jest niwelacja wykluczenia cyfrowego i zmniejszenie różnic w dostępie do nowoczesnej technologii pomiędzy poszczególnymi uczniami. Akcję „Cyfrowy Uczeń” już rozpoczęto. Partia urządzeń Amazon trafiła do naszej szkoły, więc i my będziemy korzystać z programu. Organizatorzy akcji podkreślają, że z nowych tabletów i czytników będą mogły skorzystać także dzieci ukraińskich uchodźców, które szczególnie narażone są na odczuwanie efektów wykluczenia cyfrowego. Przekazane uczniom tablety i czytniki to wkład w przeciwdziałanie wykluczeniu i kolejny krok na drodze do cyfrowej transformacji. Jednak przede wszystkim to szansa na zdobycie przez polskich i ukraińskich uczniów nowych umiejętności, tak bardzo potrzebnych w coraz bardziej zdigitalizowanej rzeczywistości. Wiemy, że dzięki dostępowi do technologii możemy zapewnić im lepszą przyszłość. A zatem działajmy !

• Obcojęzyczna kartka świąteczna

• Szkolne Konkursy: ,, ANGLOJĘZYCZNA KARTKA BOŻONAROD

ZENIOWA’’ORAZ
            ,,NIEMIECKOJĘZYCZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”
            Konkursy te zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli języka angielskiego i
            niemieckiego naszej szkoły. Pomocą służyła P. Dominika Dominiuk.
            W konkursie brali udział uczniowie klas I-VIII. Uczniowie wykonali pracę plastyczno-językową: kartkę z
            życzeniami bożonarodzeniowymi w języku angielskim lub niemieckim. Jury oceniało pomysłowość i
            walory plastyczne prac oraz umiejętność ich zaprezentowania. Organizatorem : Magdalena Wacławek.
            Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
            Celem konkursu było poszerzenie umiejętności plastycznych i językowych uczniów, wzmocnienie
            motywacji do nauki języka angielskiego i niemieckiego, doskonalenie umiejętności prezentacji oraz
            wykazanie się kreatywnością. Oto wyniki konkursów:

,, Anglojęzyczna Kartka Bożonarodzeniowa:”
            I miejsce: Antonina Seweryn kl. 1a
            II miejsce: Alicja Głąb kl.3a
            III miejsce: Jakub Czypionka kl. 2b
            Wyróżnienia:
            Marta Matyśniak kl.2a, Zlatoslava Kuzovinska kl.2b, Ewa Łobudzińska kl.2c, Krystyna Rachlewicz
            kl. 2c, Aleksandra Wróbel kl. 2c, Maksym Bilek kl.3a
            Klasy IV-VIII